Košík

Přívěsek Dodekahedron - obdélník

Dodekahedron je výrazem života a vědomí, což nám umožňuje jít za fyzické vibrace těla a znovu se připojit k vyšším vibracím naší pravé přirozenosti.

600 

Vyberte velikost

S řetízkem
Bez řetízku
ks

Dodekahedron

Dodekahedron je čtvrté ze série pěti platónovských těles. Obsahuje 12 ploch, 20 vrcholů a 30 hran. Dodekahedron (spolu s Ikosahedronem) nejvíce připomíná tvar koule. Každá z jeho stěn má tvar pětiúhelníku.

Každá z pěti stran pětiúhelníku může být považována za jednu z platónových těles. Číslo 12 se nachází mnohokrát v umění, literatuře, hudbě a metafyzickém / duchovním spojení.

Dodekahedron - éterický prvek

 

Metafyzické aspekty Dodekahedronu

Platón popisoval Dodekahedron jako tvar, "... který bůh používá pro uspořádání souhvězdí na celém nebi". Aristoteles přidal pátý prvek, "éter", a předpokládal, že nebesa byla vyrobena z tohoto prvku. Dodekahedron představuje aspekty Vesmíru (Božské stvoření) a je spojen s vyššími čakrami (6., 7. a výše), které drží energii meditace, podvědomí, probuzení, vyšší vědomí a duchovní vzestup.

Tvar Dodekahedronu je spojen s vyšším já / Božským / veškerenstvem a je dokonalým nástrojem pro použití v meditaci a spojení s touto Zdrojovou energií. Energie držená v rámci Dodekahedronu zvýší vibrace držitele / uživatele tak, aby se sjednotily. To umožňuje stav připojení k vyššímu vlastnímu zdroji.

Kvůli podobnosti jeho tvaru s koulí (ještě více jeho „dvojník“, Ikosahedron) bude energie jemná, vycházející ze všech stran ve stejných poměrech. To je velmi užitečné při použití Dodekahedronu pro hojení nebo meditaci, protože celý prostor kolem vás je plný této energie vibrací.

Dodekahedron je výrazem života a vědomí, což nám umožňuje jít za fyzické vibrace těla a znovu se připojit k vyšším vibracím naší pravé přirozenosti.

 

Platónova tělesa

Platónova tělesa jsou sada pěti, trojrozměrných tvarů, které pocházejí od řeckého matematika Pythagora a později pojmenované podle řeckého filosofa Platóna. Tetrahedron (čtyřstěn), Hexahedron (šestistěn – krychle), Oktahedron (osmistěn), Dodecahedron (dvanáctistěn) a Ikosahedron (dvacetistěn) mají jedinečné vlastnosti, protože všechny strany jsou stejné, úhly jsou stejné a plochy jsou stejné.

Byl to velký řecký filozof, Platón, který spojil každé platónovo těleso se základním prvkem (oheň, země, voda, vzduch a éter / vesmír). Věřil, že tyto trojrozměrné tvary jsou stavebními kameny k vytvoření všeho - v nás, kolem nás a mimo naše smysly.

Přívěsek je vyrobený z nerezové oceli a jeho velikost bez závěsu je 16 x 58 mm.

Můžeme Vám poradit?

Pokud jste nenašli všechny informace v popisu produktu, neváhejte nás kontaktovat. Rádi vám pomůžeme s výběrem.

Ze stejné kategorie