Košík

Přívěsek Secese 4 - Květ života

Přívěsek je symbolem požehnání, plodnosti a ochrany, která prošla generacemi. Symbol obsahuje tajemství sedmi dnů stvoření a je vyrobený z nerezové oceli.

1 550 

ks

Květ života

eden ze symbolů posvátné geometrie obsahující starověké posvátné významy. Je to vizuální propojení vláken života skrze všechno živé.obsahující záznamy z Akášy. Obsahuje všech 5 platónových těles. Podle Platóna se oheň skládal ze čtyřstěnů, vzduch z osmistěnů, voda z dvacetistěnů a země z krychlí, obrys světa pak tvořil dvanáctistěn. Pravidelným mnohostěnům se ještě dnes říká "platónova tělesa. Obsahuje též Kabalistický strom života, Metatronovu kostku(krychli), Davidovu hvězdu -Merkabu, Spirálu vědomí.

Granát - Almandin

Granát je dle lidových tradic kamenem se silnou schopností dodávat energii, a to díky své sytě červení až rudé barvě, neboť červená barva je symbolem energie, vášně a síly. O granátu se udává, že přináší podle potřeby klid nebo touhu. Již po staletí lidé věří, že granát má schopnost varovat před blížícím se nebezpečím, od pradávna využíván jako amulet ochrany. Již od dob antického Říma jej lidé nosí ve špercích jako kámen, který povzbuzuje lásku a oddanost.

O granátu se též traduje, že napravuje citovou disharmonii. Prý pomáhá upevnit vztahy. Též se říká, že pomáhá v životních krizích, hlavně v situacích , kdy člověk neví kudy kam.Má být kamenem, jenž  odává odvahu a naději, sebedůvěru, podněcuje aktivitu a posiluje pud sebezáchovy.

Léčebné využití: regeneruje organizmus, obnovuje ztracené síly, čistí krev, podporuje metabolizmus, pomáhá lepšímu vstřebávání minerálů a vitamínů, regeneruje DNA, příznivě působí na páteř, srdce a plíce.
Užití: síla, ochrana, léčení, rituální práce
Vlastnosti: po dlouhá léta užíván jako amulet, který varuje před nebezpečím. Granát je velmi silný kámen, který přivádí velké množství energie, udržuje organizmus v rovnováze a dodává potřebný klid. Pomáhá překonat zastaralé myšlenkové vzorce a strnulé způsoby jednání. Přináší sebedůvěru a odvahu. Podporuje lásku a sexuální touhu (zejména v červeném zbarvení). Granát pomáhá v krizových situacích nalézat východiska a dodat víru v lepší budoucnost i přivolat něčí pomoc. Pročišťuje čakry, otvírá srdce, pomáhá překonávat tabu. Rozvíjí rozšířené vědomí, umí vyvolat vzpomínky na minulé životy.
Barva: červený, hnědý, černý, žlutý, oranžový, zelený
Země původu: Brazílie, Madagaskar, Čechy, Malajsie
Technický popis: Granát se vyskytuje v mnoha barevných podobách dle příměsí minerálů. Je známo 15 odrůd granátu. Tvrdost 6,5-7,5.

Přívěsek je vyrobený z nerezové oceli. Velikost přívěsku se zavěšeným kamínkem je 50 x 47 mm. Délka řetízku je 45 cm - lze upravit (uveďte do poznámky v objednávce).
V přívěsku je zasazený a zavěšený indický granát.

 

 

Můžeme Vám poradit?

Pokud jste nenašli všechny informace v popisu produktu, neváhejte nás kontaktovat. Rádi vám pomůžeme s výběrem.

Ze stejné kategorie