Košík

Prsten Septagram

Prsten je vyrobený z nerezové oceli a šína je nastavitelná v rozmezí 16-18 mm,18-20 mm, 20-22 mm, 22-24 mm. Hlava prstenu je vysoká 20 mm.

450 

Vyberte velikost

16-18 mm
18-20 mm
20-22 mm
22-24 mm
ks

Septagram

Sedmicípá hvězda septagram (též heptagram) je staré magické znamení užívané v astrologii a alchymii. Jeho sedm cípů odkazuje k sedmi základním planetám : Slunci, Měsíci, Merkuru, Venuši, Marsu, Jupiteru a Saturnu, s nimiž pracovala tradiční astrologie před objevením Uranu (1781), Neptunu (1846), a Pluta (1930), a k sedmi dnům v týdnu, které tyto planety ovládají.Číslo sedm bylo posvátné pro Sumeřany a Babyloňany. Biblický Starý zákon propůjčuje číslu sedm vševědoucnost (sedm očí Jahvových) a moudrost (moudrost si vystavěla dům na sedmi sloupech, sedm stupňů vedlo též do Šalamounova chrámu a zde stál sedmiramenný židovský svícen menora). V alchymii existuje sedm stupňů, kterých je třeba dosáhnout, abychom získali kámen mudrců.Septagram kromě toho patří, tak jako ostatní hvězdice, mezi důležitá ochranná znamení. Namalovaný či vyrytý septagram můžeme použít k ochraně předmětu před jejich poškozením. Mezi wiccany je to oblíbený symbol zdobící nejednu knihu stínů, v Cunninghamově knize Living wicca nalezneme septagram jako značku pro magickou energii a wiccanská tradice Blue Star si modrou variantu tohoto symbolu zvolila za svůj oficiální znak.

Prsten je vyrobený z nerezové oceli a šína je nastavitelná v rozmezí 16-18 mm,18-20 mm, 20-22 mm, 22-24 mm. Hlava prstenu je vysoká 20 mm.

Můžeme Vám poradit?

Pokud jste nenašli všechny informace v popisu produktu, neváhejte nás kontaktovat. Rádi vám pomůžeme s výběrem.

Ze stejné kategorie