Prsten 3. čakra

Prsten je vyrobený z nerezové oceli a šína je nastavitelná v rozmezí 18 - 20 mm. Hlava prstenu je vysoká 25 mm.

475 

ks

Solar-plexus čakra

Třetí primární čakrou je solar-plexus čakra neboli manipúra. Nachází se v páteřní oblasti na úrovni žaludku, těsně nad pupíkem. Tato čakra je přijímací a vysílací centrum našich emocí, pocitů.

Kdo má třetí čakru otevtřenou dokáže vycítit pocity druhého člověka a dokáže přes ni komunikovat i s ostatními.
Otevření manipúry vám vrátí do rukou otěže vašeho života. Naopak pokud je manipúra zablokovaná, začnete se cítit negativně. Ustrašenosti, apatie, to jsou jen některé z průvodních znaků zablokované třetí čakry. Dalšími jsou tělesné nevolnosti, nervozita a stydlivost.

Při meditaci si ve výši žaludku vizualizujte žlutou barvu, pomoci může i mantra „Ram“. Při otevírání třetí čakry může pomoci i některý typ meditace zaměřené k omezení stresu.

Živel, který je spojený s třetí čakrou je Oheň a ze smyslů, které 3. čakra ovlivňuje je to zrak. Odpovídající žláza je slinivka břišní a hormon insulin. Princip třetí čakry je intuice a utváření.

Ke třetí čakře se přiřazují tyto orgány a části těla: dutina břišní, trávící systém, žaludek, vnitřnosti, játra, žlučník, ledviny, slinivka, vegetativní nervový systém, nadledvinky, slezina, střední část páteře. Blokaci třetí čakry můžete pocítit nejvíce v oblasti břicha. Jsou to potíže s trávením, žaludeční a dvanáctník vředy, střevní poruchy, potíže s tračníkem, zánět slinivky břišní, cukrovka, anorexie, bulimie, porucha činnosti jater a nadledvinek.

Třetí čakra se vyvíjí od 15 do 21 let. V této době probíhá rozvoj osobnosti člověka, zpracovávání prožitků a pocitů, formování života, poznávání moci, síly, vlivu a moudrosti. Tématy třetí čakry se v životě zabýváme ještě od 64 do 70 let. Témata související se třetí čakrou jsou hrdost, sebeúcta, sebedůvěra, odpovědnost za vlastní rozhodnutí, osobní čest, péče o ostatní, citlivost na kritiku. Ve třetí čakře většinou pociťujeme strach a je v ní také obsažena "intuice" k přežití, upozorňuje nás na hrozící nebezpečí. Třetí čakra je sídlem životní síly.

Aby byla třetí čakra dobře otevřená a v harmonii, je třeba vytvořit si láskyplný vztah  sám k sobě a rozvinout sebeúctu a hrdost. V opačném případě hrozí psychická slabost, kdy člověk potřebuje k běžným věcem souhlas od druhých lidí, je závislý na skupině (partě) a trpí strachem z opuštění. Bez sebeúcty nejsme schopni "stát na vlastních nohou". Je potřeba vytvořit si vlastní identitu nezávislou na skupině.

3. čakru můžeme harmonizovat a vitalizovat různými způsoby. Noste žluté spodní prádlo, obklopujte se žlutými barvami.

Dalším ze způsobů je nošení symbolu čakry na těle. Při nošení se snažíme vnímat svoje pocity a ladit se na tuto čakru, prstýnek můžeme nechat ležet ve svojí blízkosti nebo si ho zavěsit nad postel, nebo dát pod matraci.

 

Prsten je vyrobený z nerezové oceli a šína je nastavitelná v rozmezí 18 - 20 mm. Hlava prstenu je vysoká 25 mm.

Můžeme Vám poradit?

Pokud jste nenašli všechny informace v popisu produktu, neváhejte nás kontaktovat. Rádi vám pomůžeme s výběrem.

Ze stejné kategorie