Košík

Přívěsek Óm - měď

Přívěsek je vyrobený z mědi a velikost přívěsku je 22 x 21 mm, včetně ouška.

350 

ks

Óm

je symbolem absolutního sjednocení všech moudrostí, přináší stav klidu, jednotu.
ÓM - starověký indický znak, který vystupuje v hinduistickém náboženství. Je to vizuální forma magického zvuku, mantry, usnadňující prozření, osvícení a sjednocení s nejvyšším principem. Umístění na květu života přináší stav klidu a souznění se všemi živými tvory. Je symbolem absolutna, sjednocení všech moudrostí.
Óm je symbolem absolutna a sjednocení všech moudrostí. Podle tradic je Óm základní zvuk, z něhož pochází celý svět. Óm je jeden sanskrtský znak, zastoupený v angličtině třemi písmeny (aum), vyslovovaný však jako jedna slabika. Zvuk Óm lze kombinovat s dalšími zvuky. Výrazy poté vytvářejí víceslabičné mantry (např. Óm mani padme hum).

Doporučuje se používat pouze mantry získané od učitele nebo ty, které se člověku zjevily ve snu. U jednoslabičných manter (s výjimkou Óm) je na místě opatrnost. Podle tradice by je měl člověk dostávat výlučně od učitele.

 

Význam mantry Óm

Celé slovo i tři znaky A-U-M v sobě nesou obrovskou duchovní sílu. Její název symbolizuje veškerou trojitost: minulost, současnost i budoucnost (zrození, život i smrt). Tato mantra se považuje za objekt meditace s nejvyšší hodnotou. Grafické znázornění této mantry je možné využít na vizuální meditaci.
Óm si lze představit jako je nekonečný oceán. Jednotlivé Óm zpívané člověkem je kapkou v tomto oceánu, ta však nemůže být oddělena od oceánu a může si činit nárok na nekonečný oceán jako na svůj zcela vlastní. Když člověk zpívá Óm, dotýká se a vyvolává kosmické vibrace nejvyššího Zvuku.

Symbol Om má léčivé a zklidňující účinky, zejména po velké námaze, ale i po prodělané těžké nemoci.

Přívěsek je vyrobený z mědi a velikost přívěsku je 22 x 21 mm, včetně ouška.

Můžeme Vám poradit?

Pokud jste nenašli všechny informace v popisu produktu, neváhejte nás kontaktovat. Rádi vám pomůžeme s výběrem.

Ze stejné kategorie