Přívěsek 5. čakra - krční čakra - Višúddha

Přívěsek je vyrobený z nerezové oceli a průměr kruhu je 35mm.

450 

ks

Krční čakra

Pátou primární čakrou je krční čakra, tradičním názvem višúddha. Krční čakra je zodpovědná za činnost imunitního systému a žláz. V běžných každodenních věcech se projevuje především v oblasti komunikace, vyjadřování, v tom, zda vám vaše okolí rozumí.

Otevřená krční čakra se proto projevuje schopností mluvit svobodně a přesvědčivě a šířit pravdu. Problémy v oblasti krční čakry naopak vedou k neschopnosti vyjádřit se, problémům v psaní i řeči, k nepochopení ostatními, vzteku a smutku. Fyzické projevy problémů krční čakry zahrnují hormonální nerovnováhu, poruchy nálady a poruchy menstruace. Lidé se zablokovanou pátou čakrou mívají sníženou imunitu a bývají náchylnější k infekcím.
Meditace pro otevření krční čakry by měla vizualizovat světle modrou barvu v oblasti krku a může být doplněna mantrou „ham“.
S pátou čakrou je spojen element éter a ze schopností, které 5. čakra ovlivňuje, to jsou zvuky. Odpovídající žláza je štítná žláza a hormon thyroxin. Princip páté čakry je rezonance, slyšení, mluvení, schopnost slyšet astrální zvuky a hudbu. Pátá čakra se otáčí u žen doleva a u mužů doprava.
Pátá čakra ovlivňuje tyto orgány a části těla: hrdlo, hltan, ústrojí hlasu, šíje, čelist, plíce, průdušky. Blokaci páté čakry můžete na fyzické úrovni pocítit nejvíce v oblasti krku. Bývají to poruchy funkce štítné žlázy, chronické bolesti v krku, podrážděný krk, záněty krčních mandlí, astma, ústní vředy, potíže s ústy, dásněmi, zuby a dolní čelistí, afty, skolióza, zánět hrtanu, ušní šelest a sluchové potíže, koktavost, zduřené uzliny, potíže s hlasivkami, mentální anorexie, roztroušená skleróza a různé závislosti.
Pátá čakra se vyvíjí a formuje od 29 do 35 let. S tématy páté čakry se v životě potkáváme intenzivně ještě jednou, a to od 78 do 84 let. U páté čakry se zabýváme především schopností komunikace a sebevyjádření v tvořivosti, otevřeností, sledováním vlastního ideálu, schopností volby a schopností činit rozhodnutí. Přes ni vyjadřujeme radost i smutek, lásku, pláč, smích, ale i strach, vztek a různá přání a myšlenky. Pátá čakra je most mezi srdcem a rozumem. Pátá čakra představuje sílu vůle, víru a poznání, rozum, logiku, soud a kritiku, závislost, šíři a nezávislost, inspiraci, přístup k jemnějším rovinám bytí.
Blokace páté čakry na psychické úrovni se projevuje neschopností se projevit a vyjádřit, těžkopádnou komunikací, strachem z komunikace, hrubou a neuhlazenou řečí bez hlubšího významu, odporem, držením se zpátky, uzavřeností, strnulostí, pocity viny, nepřizpůsobivostí, zaujatostí, hněvem, nepromyšleným chováním, neochotou naslouchat, znechuceností, neschopností mluvit a zpívat před více lidmi. Člověk má tendenci zakrývat si krk i uši, při komunikaci červená, při řešení nepříjemného problému se mu stáhne hrdlo, zadrhne hlas a má tzv. knedlík v krku.
Aby byla pátá čakra dobře otevřená a v harmonii, je nutné zbavit se pokřivených lží, negativních soudů a slov, která ubližují ostatním. Je třeba být upřímný. Podstoupit svoji osobní vůli Boží vůli a umožnit Božské autoritě vstoupit do jeho života a přeměnit zápasy ve vítězství a zranění v sílu.

Svoje čakry můžeme harmonizovat a vitalizovat různými způsoby. Noste světlemodré oblečení, obklopujte se světlemodrými barvami.
Dalším z nich je nošení symbolu čakry na těle. Při nošení se snažíme vnímat svoje pocity a ladit se na tuto čakru, přívěsek můžeme nechat ležet ve svojí blízkosti nebo si ho zavěsit nad postel, nebo dát pod matraci.

Přívěsek je vyrobený z nerezové oceli a průměr kruhu je 35mm.

Můžeme Vám poradit?

Pokud jste nenašli všechny informace v popisu produktu, neváhejte nás kontaktovat. Rádi vám pomůžeme s výběrem.

Ze stejné kategorie