Košík

Náramek 7. čakra - temenní čakra - sahasrára

Ornament je vyrobený z nerezové oceli a jeho průměr je 19mm.

450 

ks

Temenní čakra

Poslední, sedmou a nejvyšší čakrou je temenní čakra, sahasrára, nacházející se na samém vršku hlavy. Temenní čakra bývá také označována jako čakra korunní. Tato čakra má ve znamení lotos s tisícovkou okvětních lístků. Temenní čakra člověka propojuje s veškerým stvořením. Otevřená temenní čakra znamená jistotu ve směřování v životě, jistotu v tom, jaký je jeho smysl. Jejími dalšími přínosy jsou schopnost spojení s ostatními, se zvířaty i rostlinami a s vesmírem jako celkem.

Blok této čakry je ve strachu být odvážný. Harmonie sedmé čakry vychází z rovnováhy všech předchozích šesti čaker.
Mantrou této čakry je též „Óm“, barvy jsou fialová či bílá, někdy též zlatá.

Udržování otevřeného systému čaker vám umožní, aby vámi životní energie proudila volně, bez omezení. Tím lze předejít mnoha fyzickým, psychickým i citovým problémům. Pokud ve svém životě cítíte nějaký problém, zkuste se při meditacích soustředit na čakru, ke které se s tento problém váže. Zkusit také můžete některý ze speciálních kurzů jógy, které se na čakry soustřeďují.

Se sedmou čakrou je spojen element duch a ze schopností, které 7. čakra ovlivňuje, to je řeč. Odpovídající žláza je šišinka mozková (epifýza) a hormon serotonin. Princip sedmé čakry je pochopení a čiré Bytí. Sedmá čakra se otáčí u žen doleva a u mužů doprava.

Sedmá čakra se na fyzické úrovni projevuje na lebce a ve velkém mozku, ovlivňuje svalovou soustavu, kosterní systém a kůži. Z onemocnění "má na svědomí" nevysvětlitelné deprese, ztrátu radosti ze života, chronickou vyčerpanost, která nesouvisí s fyzickou poruchou, schizofrenii, poruchy energie, migrény, vysokou citlivost na světlo a zvuk.

Sedmá čakra se vyvíjí a formuje od 43 do 49 let. S tématy sedmé čakry se v životě potkáváme intenzivně ještě jednou, a to od 92 do 98 let. U sedmé čakry se zabýváme především nejvyšším poznáním přes přímé vnitřní vidění, dokonalostí, splynutím s Všudypřítomným univerzálním vědomím, jednotou se vším, vírou v život, zkoumáme etiku, odvahu, humanitu a nesobeckost. Zabýváme se schopností vidět věci "z nadhledu", tzn. vidět větší celek. Přes sedmou čakru přichází víra, zbožnost a duchovnost a také inspirace.

Aby byla sedmá čakra v harmonii, je třeba věnovat se hledání důvěrného vztahu k Bohu. Zároveň přijmout zjištění, že naše duchovní potřeby jsou pro naše blaho stejně důležité, jako ty fyzické. Učme se žít v přítomném okamžiku a neblokovat proudění životní síly vracením se do minulosti.

Blokace sedmé čakry na psychické úrovni se projevuje depresemi, pocity odcizení, nejistoty a strachu, ztrátou představy o životním cíli, mentální a psychickou únavou a vyčerpanost.

Náramek je vyrobený z nerezové oceli a průměr ornamentu je 19mm.

Můžeme Vám poradit?

Pokud jste nenašli všechny informace v popisu produktu, neváhejte nás kontaktovat. Rádi vám pomůžeme s výběrem.

Ze stejné kategorie